Zapraszamy na sesję z ekspertami UTRZYMANIE CZYSTOŚCI POMIESZCZEŃ CLEAN ROOM W KONTEKŚCIE PROCESÓW SANITYZACJI I DEZYNFEKCJI” Sala Goethego 19 marca...
Zapraszamy wystawców do rejestracji stoisk na targach CrimeLab
Wejdź i sprawdź szczegółówy program Targów
Zapraszamy do zapoznania się z listą tegorocznych wystawców
Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć
Zapraszamy na sesję z ekspertami UTRZYMANIE CZYSTOŚCI POMIESZCZEŃ CLEAN ROOM W KONTEKŚCIE PROCESÓW SANITYZACJI I DEZYNFEKCJI” Sala Goethego 19 marca...
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Wystawców podczas EuroLab CrimeLab 2020 - NOWOŚCI
Zapraszamy do udziału w konkursach dla Wystawców EuroLab CrimeLab 2020: Konkurs o Grand Prix Prezesa Polskiej Akademii Nauk oraz Konkurs...
Szanowni Państwo, Drodzy Goście,
Mam ogromny zaszczyt powitać Państwa na 22 Międzynarodowych Targach Analityki i Techniki Pomiarowej EuroLab, którym towarzyszą 9 Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab.
Cieszę się, że zechcieliście Państwo przyjąć nasze zaproszenie. Naszym celem, od momentu powstania tej imprezy było stworzenie platformy spotkań świata nauki z biznesem. Tę myśl kontynuujemy z Państwa pomocą przeszło 20 lat.
Mam zaszczyt gorąco podziękować wszystkim instytucjom państwowym i branżowym oraz placówkom naukowym, a przede wszystkim Patronom Honorowym, Radzie Programowej za to, że z tak wielkim zaangażowaniem wspierają merytorycznie nasze Targi. Dziękuję również naszym Wystawcom i Partnerom, dzięki którym EuroLab stale dopasowuje się do rosnących wymagań rynku.
Jak co roku oferta wystawców EuroLab i CrimeLab Jest imponująca. Na tegorocznej edycji targów czekają na Państwa propozycje wystawców z zakresu analityki chemicznej, biotechnologii i Life Science, metrologii i kontroli jakości, diagnostyki laboratoryjnej, nanotechnologii, materiałoznawstwa, inżynierii i ochrony środowiska. Tematykę techniki kryminalistycznej uzupełniają targi CrimeLab.
Dążąc do sprostania Państwa oczekiwaniom zapewniliśmy bogatą oprawę merytoryczną, a w niej propozycje specjalistycznych seminariów, konferencji i wykładów prowadzonych przez wybitnych ekspertów. Rozpoczynamy także nowy cykl DNI DLA ZIEMI.
Mam nadzieję, że tegoroczne Targi okażą się efektywnym narzędziem w usprawnieniu Państwa codziennej pracy. Liczę, że tegoroczna edycja Eurolab oraz CrimeLab spełni Państwa oczekiwania i będziemy mieli również okazję spotkać się za rok.
Życzę udanej imprezy i serdecznie zapraszam do dalszej współpracy.
Szanowni Państwo!
Rada Główna Instytutów Badawczych po raz kolejny ma zaszczyt objąć patronatem Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab.
Sukces Targów EuroLab to skuteczna współpraca nauki i biznesu, a laboratorium to miejsce, w którym zaczyna się droga naukowca.
106 Instytutów badawczych w Polsce, w tym 37 tworzących Sieć Badawczą ŁUKASIEWICZ, reprezentowanych przez Radę Główną Instytutów Badawczych, prowadzi badania na rzecz gospodarki, zdrowia, rolnictwa, obronności, środowiska, infrastruktury, bezpieczeństwa, osiągając znaczące rezultaty w zakresie komercjalizacji wyników. Instytuty badawcze posiadając unikalną w skali europejskiej bazę laboratoryjną mogą realizować nowatorskie projekty krajowe i zagraniczne. Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab to doskonałe miejsce prezentacji możliwości i osiągnięć w branży laboratoryjnej.
Targi EuroLab przyczyniają się do poprawy jakości życia i pomagają rozwijać przedsiębiorczość. Oferują możliwość promocji nowatorskich rozwiązań i technologii przeznaczonych dla laboratoriów wspierając innowacje i nowe technologie w polskim przemyśle, co również wpływa na rozwój gospodarczy, a organizowane liczne wykłady, seminaria i warsztaty przygotowane we współpracy z jednostkami naukowymi, wiodącymi laboratoriami i ekspertami, są cennym doświadczeniem dla zainteresowanych.
Zapraszając do udziału w 22. edycji targów EuroLab, organizatorom życzę powodzenia i satysfakcji z efektów przygotowań tego przedsięwzięcia, a wystawcom i odwiedzającym inspirujących spotkań z elitarnym gronem wielu dziedzin gospodarki i nauki.
prof. Leszek Rafalski
Przewodniczący Rady Głównej Instytutów Badawczych
Szanowni Państwo,
Cieszę się, że wzorem ubiegłych lat Polskie Centrum Akredytacji zostało partnerem merytorycznym Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab 2020 – największego tego typu przedsięwzięcia w Polsce, skierowanego do branży laboratoryjnej, instytutów naukowo-badawczych i firm oferujących usługi dla laboratoriów. Targi są doskonałą okazją nie tylko do zaprezentowania oferty producentów i dystrybutorów wyposażenia laboratoryjnego, ale także do zapoznania się z innowacyjnymi technologiami stosowanymi w laboratoriach, wymiany doświadczeń i promowania polskich firm. Rosnąca z roku na rok frekwencja zarówno wśród wystawców, jak i odwiedzających Targi, to również zasługa trafnie dobranej tematyki wykładów, szkoleń oraz seminariów, które tradycyjnie towarzyszą spotkaniom targowym.
W ostatnich latach, w ramach prowadzonych przez Polskie Centrum Akredytacji seminariów, mówiliśmy o kierunkach i zakresie zmian wymagań normy PN-EN ISO/IEC 17025:2008-02. Podczas tegorocznej edycji chciałabym także zaprosić Państwa na nasze seminarium, zatytułowane „Działalność laboratoryjna w rozumieniu wymagań normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02, a ocena zgodności”. Tym razem poświęcone ono będzie aspektom wdrażania wymagań ww. normy, istotnych z punktu widzenia kompetencji laboratoriów. Poruszymy w nim aspekty działalności laboratoryjnej, która sama w sobie jest działaniem w obszarze oceny zgodności, ale nie jest oceną zgodności w rozumieniu certyfikacji czy inspekcji. Ten fakt niesie w sobie określone uwarunkowania co do procesu badania / pomiaru czy wzorcowania realizowanego w laboratorium, w tym pobierania próbek, a przede wszystkim w odniesieniu do przedstawiania wyników tych procesów w odpowiednich raportach i powoływania się na posiadaną akredytację. To temat niezwykle aktualny i ważny dla całej branży laboratoryjnej oraz dla prawidłowego funkcjonowania systemu oceny zgodności. Jestem przekonana, że zagadnienia poruszone podczas seminarium będą dla Państwa nie tylko interesujące, ale przede wszystkim przydatne w Waszej praktyce.
Wszystkich zainteresowanych tą problematyką i ogólnie tematami odnoszącymi się do systemu akredytacji zapraszam także do odwiedzenia stoiska PCA – będziecie tam Państwo mogli zapoznać się z materiałami informacyjnymi, porozmawiać z naszymi ekspertami i uzyskać odpowiedzi na wszystkie szczegółowe pytania dotyczące akredytacji. Organizatorom i Gościom Targów EuroLab 2020 życzę udanych spotkań i owocnych rozmów.
Lucyna Olborska
Dyrektor Polskiego Centrum Akredytacji
Z niecierpliwością czekam na kolejną edycję Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab w bieżącym, 2020 roku. To już po raz 22 firma MT Targi Polska SA jest organizatorem wydarzeń, które będą się odbywały w dniach 17-19 marca 2020 r., wydarzeń związanych z targami EuroLab oraz powiązanymi tematycznie targami CrimeLab. Liczne grono odwiedzających od lat potwierdza, że warto uczestniczyć w targach EuroLab/CrimeLab. Nie do przecenienia jest bogata oferta targowa, ciekawe wydarzenia, a przy tym możliwość spotkania w jednym miejscu wielu wystawców. Bardzo gorąco zachęcam Państwa do korzystania z obecności specjalistów, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w trakcie seminariów i sesji wykładowych. Zachęcam do śledzenie wyników konkursów na najlepszą ofertę handlową i na najbardziej atrakcyjne stoisko, warto poznać opinię grona ekspertów.
Warto podkreślić, że Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab oraz Międzynarodowe Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab to specjalistyczna, branżowa impreza, podczas której prezentują swoje produkty producenci, dystrybutorzy produktów i usług obejmujących aparaturę pomiarową, sprzęt laboratoryjny, systemy informatyczne wspomagające działania laboratoriów, miedzy innymi wykorzystywanych w technice kryminalistycznej. A to wszystko dla wygody odwiedzających, pracowników laboratoriów komercyjnych i uczelnianych, jak również osób decydujących o zakupie wyposażenia laboratoriów dla różnych branż.
Uniwersytet Warszawski od początku wspiera organizację targów. Jako wystawcy, aktywnie prezentujemy działalność Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW, przestrzeni badawczej wydziałów Biologii i Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, jak również innych jednostek uniwersyteckiego Kampusu Ochota. Na wspólnym stoisku tradycyjnie już prezentujemy działalność Komitetu Chemii Analitycznej PAN. Jesteśmy obecni również jako współorganizatorzy imprez towarzyszących oraz uczestniczymy aktywnie w konkursach, oceniając najlepsze oferty targowe w różnych kategoriach.
Do zobaczenia w czasie XXII targów EuroLab/CrimeLab
Prof. dr hab. Ewa Bulska
Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych, Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego Zespół Analizy Spektralnej Komitetu Chemii Analitycznej PAN
XXII Targi EuroLab ponownie odbędą się w Pałacu Kultury i Nauki. Znów, tak jak podczas pierwszych edycji, spotkamy się w zabytkowych salach pałacu. Warunki dla wystawców trudniejsze, ale za to samo centrum Warszawy i Dworzec Centralny za rogiem. Nikt nie będzie mógł narzekać, że za daleko i nie po drodze.
Targi EuroLab to impreza, na której można zapoznać się z najnowszą aparaturą i sprzętem laboratoryjnym, przejrzeć oferty firm oferujących odczynniki i drobne – ale niezbędne – wyposażenie laboratorium. Licznie reprezentowana jest również literatura fachowa i czasopisma branżowe.
Przez te wszystkie lata targi EuroLab rozwinęły się w największą i prestiżową imprezę targową w Polsce o tym zakresie tematycznym.
Gwałtowny rozwój internetu i mediów społecznościowych spowodował, że niektórzy ogłosili już koniec imprez targowych, tak jak ogłosili koniec słowa drukowanego. Nic bardziej mylnego. Po paru latach nieobecności niektóre firmy wracają na targi, tak jak poważne periodyki przywracają swoje wersje papierowe. Możliwość zobaczenia sprzętu w naturze, rozmowa z kompetentnym konsultantem, czy dyskusja w szerszym gronie jest nie do zastąpienia. Przeglądanie stron internetowych jest jedynie dobrym wstępem i przygotowaniem do merytorycznych rozmów na targach.
Należy pamiętać, że EuroLab to nie tylko propozycje komercyjne, lecz również spotkanie nauki z praktyką. Z roku na rok bogatsza staje się oferta naukowa targów. Z jednej strony stoiska wiodących instytutów i uczelni, z drugiej zaś szereg seminariów na najbardziej aktualne i nurtujące chemika analityka tematy. Odbywają się one przy pełnych salach, bo wykładowcy – uznane autorytety w środowisku – potrafią zainteresować szerokie grono słuchaczy. Niezmiennie od lat seminaria Uniwersytetu Warszawskiego, Głównego Urzędu Miar czy Polskiego Centrum Akredytacji cieszą się ogromnym zainteresowaniem.
Prestiż wśród wystawców zdobyły sobie także konkursy na najlepszą ofertę w trzech kategoriach: „Laboratoryjna Aparatura Pomiarowa”, „Wyposażenie laboratorium” i „Wyposażenie Medycznego Laboratorium Diagnostycznego”. Przyznają je nie organizatorzy, lecz niezależne jury z uznanych placówek naukowych w Warszawie. A wygrana w konkursie o Grand Prix Prezesa Polskiej Akademii Nauk jest trofeum najcenniejszym i najbardziej pożądanym przez wystawców biorących udział w konkursie.
Targi EuroLab odwiedzają nie tylko specjaliści, chemicy analitycy czy kierownicy laboratoriów. Prezentowana oferta zainteresuje również studentów i absolwentów wielu kierunków studiów − od czysto chemicznych czy biologicznych po kierunki związane z ochroną środowiska, farmacją, przemysłem i medycyną. Stałymi gośćmi targów są również pracownicy reprezentujący laboratoria WIOŚ-ów, sanepidów, Państwowej Inspekcji Farmaceutycznej czy innych sieci laboratoriów kontrolnych i przemysłowych.
Każdy, kto planuje stworzenie, wyposażenie czy unowocześnienie laboratorium, ma możliwość kompleksowego zapoznania się z propozycjami firm. Jedynie Targi EuroLab dają możliwość zorientowania się w konkurencyjnych ofertach i szybkiego skonfrontowania swoich wyobrażeń z możliwościami.
Poczuwając się niezmiennie do ojcostwa tego wydarzenia, nie wypada mi zachwalać go ponad miarę, ale wydaje mi się, że odwiedziwszy targi jeden raz, przyznacie mi Państwo rację i będziecie powracać na nie przez kolejne lata.
dr Piotr Bieńkowski
Redaktor naczelny czasopisma „Analityka”, konsultant merytoryczny Targów EuroLab
Szanowni Państwo,
Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EUROLAB oraz Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab to ważne przedsięwzięcia naukowo-wystawiennicze, które z powodzeniem wpisują się w tego typu działalność organizowaną w wielu krajach świata. W dobie coraz powszechniejszych kontaktów międzyludzkich za pośrednictwem narzędzi elektronicznych (wymiana korespondencji elektronicznej, wideo-konferencje) tradycyjne spotkanie w jednym miejscu producentów, sprzedawców i użytkowników aparatury i wyposażenia laboratoriów analitycznych jest bez wątpienia bardzo cenne. Taka wystawa umożliwia również wygodne osobiste porównanie aparatury naukowo-badawczej i sprzętu laboratoryjnego oferowanego przez różnych wytwórców.
Wydział Chemii Uniwersytety Warszawskiego od pierwszej edycji targów aktywnie uczestniczy w ich organizacji. Warto również podkreślić, że badania naukowe prowadzone w Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego mogą być podstawą przyszłych prac wdrożeniowych między innymi w zakresie opracowania nowych sensorów analitycznych, w tym bioanalitycznych.
Wszystkim Wystawcom, Uczestnikom oraz Organizatorom 22. Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EUROLAB oraz 9. Targów Techniki Kryminalistycznej CrimeLab życzę wielu interesujących i owocnych spotkań. Do zobaczenia w trakcie Targów.
dr hab. Andrzej Kudelski
prof UW, Dziekan Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego
Laboratorium to przede wszystkim ludzie. Dzięki ich talentowi, pasji, wiedzy i ogromnej pracy powstają nowe rozwiązania, które zmieniają świat. Nie byłoby to jednak możliwe bez nowoczesnej aparatury i odpowiedniego wyposażenia. Dlatego Polska Akademia Nauk z przyjemnością bierze udział w targach EuroLab i CrimeLab. To właśnie tu nauka spotyka się z biznesem z korzyścią dla obu stron.
Na naszym stoisku zaprezentujemy innowacyjne projekty realizowane przez badaczy. Eksperci z Instytutu Dendrologii PAN opowiedzą o tym, jak sklonowali 800-letni dąb Rus z Rogalina. Będzie można obejrzeć zarodki somatyczne i sadzonki utrzymywane w warunkach in vitro, a także dowiedzieć się więcej o ochronie cennych zasobów genowych roślin drzewiastych.
Z kolei Ogród Botaniczny – Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej PAN pokaże wyjątkowy skaner niestandardowych preparatów mikroskopowych. Umożliwia on obrazowanie obiektów znacznie przekraczających wymiary typowego preparatu, z zachowaniem wysokiej zdolności rozdzielczej mikroskopu.
Instytut Oceanologii PAN przedstawi usługę WaterPUCK. Pozwala ona ocenić wpływ gospodarstw rolnych i struktury użytkowania terenu na wody powierzchniowe i gruntowe w gminie Puck, a w konsekwencji na jakość wód Zatoki Puckiej.
Jak co roku przyznamy również nagrodę Grand Prix Prezesa PAN. Grono wybitnych naukowców wybierze najciekawsze, nowatorskie i przyjazne dla środowiska rozwiązania technologiczne prezentowane podczas targów. Serdecznie zachęcam wystawców do udziału w tym prestiżowym konkursie.
prof. Jerzy Duszyński
Prezes Polskiej Akademii Nauk
Laboratorium to przede wszystkim ludzie. Dzięki ich talentowi, pasji, wiedzy i ogromnej pracy powstają nowe rozwiązania, które zmieniają świat. Nie byłoby to jednak możliwe bez nowoczesnej aparatury i odpowiedniego wyposażenia. Dlatego Polska Akademia Nauk z przyjemnością bierze udział w targach EuroLab i CrimeLab. To właśnie tu nauka spotyka się z biznesem z korzyścią dla obu stron.
Na naszym stoisku zaprezentujemy innowacyjne projekty realizowane przez badaczy. Eksperci z Instytutu Dendrologii PAN opowiedzą o tym, jak sklonowali 800-letni dąb Rus z Rogalina. Będzie można obejrzeć zarodki somatyczne i sadzonki utrzymywane w warunkach in vitro, a także dowiedzieć się więcej o ochronie cennych zasobów genowych roślin drzewiastych.
Z kolei Ogród Botaniczny – Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej PAN pokaże wyjątkowy skaner niestandardowych preparatów mikroskopowych. Umożliwia on obrazowanie obiektów znacznie przekraczających wymiary typowego preparatu, z zachowaniem wysokiej zdolności rozdzielczej mikroskopu.
Instytut Oceanologii PAN przedstawi usługę WaterPUCK. Pozwala ona ocenić wpływ gospodarstw rolnych i struktury użytkowania terenu na wody powierzchniowe i gruntowe w gminie Puck, a w konsekwencji na jakość wód Zatoki Puckiej.
Jak co roku przyznamy również nagrodę Grand Prix Prezesa PAN. Grono wybitnych naukowców wybierze najciekawsze, nowatorskie i przyjazne dla środowiska rozwiązania technologiczne prezentowane podczas targów. Serdecznie zachęcam wystawców do udziału w tym prestiżowym konkursie.
Prof. zw. dr hab. dr h.c. Bogusław Buszewski
człon. koresp. PAN, Przewodniczący Komitetu Chemii Analitycznej PAN
Szanowni Państwo,
Targi EuroLab są ważnym miejscem wymiany doświadczeń i zdobywania aktualnej wiedzy w zakresie badań przez pracowników laboratoriów, w tym członków Klubu Polskich Laboratoriów Badawczych POLLAB. To miejsce spotkań z czołowymi wystawcami krajowymi i zagranicznymi prezentującymi najnowsze rozwiązania dla laboratoriów. Udział w Targach daje możliwość zapoznania się z najnowszymi produktami i rozwiązaniami mającymi znaczenie dla możliwości technicznych i organizacyjnych laboratoriów. Jest to również miejsce spotkania przedstawicieli świata nauki i biznesu. Co rok uczestniczymy w kolejnych edycjach Targów Eurolab, obserwujemy ich systematyczny rozwój, nowe technologie i rozwiązania, nowe obszary działania oraz wysoki poziom merytoryczny. Członkowie Klubu POLLAB biorą udział w towarzyszących targom konferencjach, wykładach, warsztatach i prezentacjach. Z przyjemnością przyjąłem zaproszenie do Rady Programowej 22 Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab 2020, a Klub Polskich Laboratoriów Badawczych do grona partnerów merytorycznych.
Klub POLLAB, to największa w Europie organizacja zrzeszająca środowisko laboratoriów badawczych, wzorcujących, jednostek certyfikujących, instytutów naukowych, wyższych uczelni oraz organizacji zainteresowanych działalnością
w zakresie oceny zgodności. Jesteśmy członkiem dwóch międzynarodowych organizacji: EUROLAB i EURACHEM. Mamy swoich przedstawicieli w Zarządach obu organizacji, podejmujemy działania, aby nasze rozwiązania były akceptowane na forum międzynarodowym.
Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału wraz z nami w tegorocznych targach w dniach 17-19.03.2020 r., a także do odwiedzenia naszego stoiska Nr D21.
W programie targów zaplanowane są liczne konferencje, seminaria i warsztaty, zorganizowane na wysokim poziomie merytorycznym.
Zachęcamy Państwa do wysłuchania referatów prezentowanych podczas naszego cyklu wykładów pt. „Problemy Laboratoriów” w dniu 18.03.2020 r.,
w godzinach 13.00 – 16.00 w Sali Kisielewskiego. Nasi prelegenci przybliżą Państwu tematykę praktycznego wdrożenia wybranych wymagań normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 oraz wskażą kierunki doskonalenia. Cykl wykładów został przygotowany we współpracy z Polskim Komitetem Normalizacyjnym.
Wszystkim uczestnikom tegorocznych Targów życzę nowych i interesujących kontaktów zawodowych i handlowych oraz owocnego udziału w wydarzeniach merytorycznych towarzyszących targom. Jestem przekonany, że przyczynią się one do poszerzenia wiedzy i uzyskania odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania.
Andrzej Brzyski
Prezes Klubu POLLAB
Mirosława Stachowiak-Różecka
Poseł na Sejm RP, Przewodnicząca Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży
Jarosław Gowin
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego
prof. Jerzy Duszyński
Prezes Polskiej Akademii Nauk
dr hab. inż Radosław Wiśniewski
Prezes Głównego Urzędu Miar
MT Targi Polska S.A.
ul. Jordanowska 12
04-204 Warszawa
tel. +48 22 529 39 00/50
e-mail: recepcja@mttargi.pl
www.mttargi.pl
© 2017 Eurolab / Crimelab