Regały kartonowe to jeden z popularniejszych rodzajów wyposażenia nie tylko powierzchni magazynowych, ale również jako standardowe półki w niewielkich przedsiębiorstwach. Mają ogromną liczbę zalet od samej ekologii aż po wytrzymałość. Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany do zmiany regałów na kartonowe, w tym artykule postaramy się to zmienić.

Dlaczego warto używać kartonów modułowych do wykonania regałów?

Już kilkanaście lat temu tego typu regały kartonowe były bardzo popularne, jednak zapotrzebowanie na nie okazało się zbyt małe. W dzisiejszych czasach, kiedy sprzedaż wysyłkowa wymaga dużych powierzchni magazynowych i odpowiedniego przechowywania towarów na regałach – rozwiązanie to znowu powraca i to z ogromnym sukcesem. Dużą zaletą jest łatwość i szybkość montażu. Z 8 modułów kartonowych można zrobić wysoki na około 2 metry, solidny regał kartonowy. Nośność każdego modułu to około 5 kilogramów (w zależności od ułożenia towaru i występujących naprężeń).

Połączenia pojedynczych modułów są w pełni bezpieczne i solidne, więc cały regał dwumetrowy może unieść nawet do 40 kilogramów towaru, co jest bardzo dobrym wynikiem, jeśli weźmiemy pod uwagę materiał kartonowy.

Modułowe regały kartonowe dostępne są w wielu konfiguracjach, dzięki czemu bardzo łatwo można dopasować powierzchnię magazynową do swoich potrzeb. Kluczowym elementem dziś jest także ekologia. Stosowanie materiałów, które można poddać recyklingowi lub bezproblemowo zutylizować to świetny pomysł. Takie właśnie są regały kartonowe, które są w pełni ekologicznym materiałem, który podlega obróbce.

Nie wolno również zapominać o cenie. Wyposażenie magazynu w profesjonalne regały to często koszt liczony w tysiącach złotych. Kartony modułowe do wykonania regałów kartonowych są wielokrotnie tańsze i równie dobrze sprawdzają się przy konieczności magazynowania lżejszych towarów, w szczególności są chętnie wykorzystywane w branży e-commerce.

Dla kogo świetnie sprawdzą się kartonowe regały?

Nie ze względu na rodzaj działalności, a ze względu na przechowywane towary powinniśmy decydować się na kartonowe regały. Sprawdzą się one wszędzie tam, gdzie często zmieniamy ułożenie regałów, bo można je bardzo szybko zdemontować, zamontować czy przenieść. Same w sobie są bardzo lekkie i łatwe w transportowaniu. Jedynym ograniczeniem jest ich nośność – muszą to być towary niewielkie i stosunkowo lekkie, ponieważ jeden moduł może unieść około 5 kilogramów towaru. Dlatego też kartonowe regały sprawdzą się idealnie do magazynowania towarów dla przedsiębiorców z branży e-commerce. W dzisiejszych czasach, kiedy klienci zamawiają przez internet praktycznie wszystko, takie kartonowe regały są często świetnym pomysłem.

Oczywiście kartony modułowe do wykonania regałów są nie tylko wykorzystywane w przestrzeniach magazynowych, ponieważ korzysta z nich również wiele mniejszych przedsiębiorstw i można na nich przechowywać dokumenty lub wiele innych towarów. Świetnie się sprawdzają jako ekologiczne półki i bardzo dobrze wpływają na marketing, ponieważ wielu klientów dzisiaj wybiera do współpracy przedsiębiorstwa, które biorą pod uwagę również ekologię i dbałość o środowisko.

Artykuł przypisany do: